Atgal

Spausdiniti

This page is printed from WWW.ISLAMAS.LT

Salat Istikhara

SALAT-L-ISTIKHARA

Istikhara malda yra malda prašant patarimo, kuomet musulmonui reikia padaryti svarbų sprendimą, ir jis nežino, kaip jam pasielgti.

Kiekvienas musulmonas, prieš darydamas bet kokį sprendimą, turi siekti Allah patarimo, nes tik Allah žino kas mums yra gera. Tai, ką mes galvojame esant mums gera ar tinkama, gali iš tiesų būti bloga, ir tai, ką mes galvojame esant mums žalinga, iš tiesų gali būti mums naudinga.

Jeigu Jūs nesate tikras dėl to, kokį sprendimą priimti ir kaip pasielgti savo gyvenime, šiam reikalui yra viena malda, (Salat-l-Istikhara), kurią Jūs galite melsti, prašydami Allah’o patarimo. (Pvz. Ar Jums vesti/ištekėti už tam tikro žmogaus? Ar lankyti tam tikrą koledžą/mokyklą? Ar priimti darbo pasiūlymą? Ir t.t.) Allah žino, kas Tau yra geriausia, todėl, jei nesi tikras dėl to, kaip pasielgti, tuomet prašyk Allah pagalbos.

Pranašas Muhamedas yra pasakęs: "Jei kuris nors iš Jūsų yra susirūpinęs dėl kokio nors gyvenimiško reikalo, ar dėl kelionės, tai tas žmogus turėtų atlikti du rakat'us neprivalomos maldos, ir po to jis turėtų pasakyti šią du’ą:”

                                                                             Arabiškai:

                                         

Vertimas:

O, Allah’e! Jūsų vertingų žinių vardan, aš prašau Jūsų patarimo, ir Jūsų didelės galios vardan, aš prašau Jūsų – būkite man dosnus. Jūs turite galią, o aš – ne. Ir Jūs žinote, o aš – ne. Jūs esate tas, kuris žino visa, kas yra paslėpta. (nežinoma, slapta).

O, Allah’e! Jeigu Jūsų žiniomis, (Jūsų nuomone) (čia reikia paminėti tą problemą, į kurią norite atsakymo) yra gera ir tinkama mano religijai, bei mano gyvenimui, šiuo metu bei ateityje, tuomet taip tegul ir būna, ir meldžiu, tegul tai man būna lengva, ir meldžiu Jūsų palaiminimo. O jeigu, Jūsų žiniomis, (čia ir vėl paminėkite savo problemą) yra netinkama bei bloga mano religijai, bei mano gyvenimui, šiuo metu bei ateityje, tuomet pašalinkit šią problemą nuo manęs, ir pašalinkit mane nuo šios problemos. Ir tegul atsitinka taip, kaip Jūsų žiniomis man yra geriau, ir leiskite man džiaugtis tuo, kas įvyks mano gyvenime Jūsų valia.

Transliteracija:

Allahumma inni astakheeroka bi ilmik.  Wa'astaq-diroka biqodratik.  Wa'as'aloka min fadlikal-azeem.  Fa'innaka taqdiru wala aqdir.  Wata lamo wala-a lam.  Wa'anta-allamul ghuyoob.

Allahumma in kunta ta lamu anna (hathal-amra*) khayul-lee fi deenee wama ashi wa ajila amri wa'ajilah, faqdorho lee, wayassirho lee, thomma-barik lee fih.  Wa'in konta ta lamo anna (hathal-amra*) sharrul-lee fi deenee.  Wama ashi.  Wa ajila amri.  Wa'ajilaho.  Fasrifho annee.  Wasrifnee anh.  Waqdur leyal-khayr haytho kan.  Thomma ardini bih.

* Reiktų paminėti, jog Istikharą galima melsti tiek kartų, kiek tik norite tol, kol pajusite aiškų atsakymą į Jus kankinantį klausimą.

Kaip žmogus sužino atsakymą į Istikharą maldą?

Sahih Bukhari iš Hadhrat Jaabir (Radhiallaahu Anhu) yra pasakęs, jog Pranašas Muhamedas (saws) pasakė: 'Kuomet Jūs dvejojate kaip pasielgti gyvenime, tuomet reikia atlikti du rakatus Nafl Salaat ir pasakyti tam tikrą Du'ą.'

Iš šio hadiso suprantame, jog Istikharos tikslas yra pašalinti bet kokias abejones, kurios kankina žmogų kokiu nors klausimu. Dėl to, Istikhara turi būti atliekama neturint jokių blogų minčių, bei nesant iš anksto nusistačius į kurią nors tai pusę sprendimo atžvilgiu. Kadangi Istikharos tikslas yra TIKTAI IŠSKLAIDYTI ABEJONES, dėl to yra klaidinga manyti, jog atsakymas į Jus liečiančią problemą ateis sapno pavidalu. Jeigu, atsikėlus ryte, žmogus jaučia palengvėjimą ir žino, kaip jam pasielgti, tuomet tai ir yra atsakymas, ir žmogus taip ir turėtų elgtis. Tačiau, jeigu atsikėlęs ryte žmogus vis dar nežino kaip jam pasielgti, tuomet jam reikia melsti Istikharą 7 dienas iš eilės. (t.y. septynis vakarus, prieš einant miegoti). Insha Allah, visos abejonės per šį laiką išsisklaidys, ir žmogus, (dažniausiai susapnavęs sapną su aiškiais nurodymais kaip jam elgtis) žinos kaip jam toliau elgtis gyvenime. Tačiau, jeigu net ir po 7 dienų žmogus vis dar negauna atsakymo į savo klausimą, kas, savaime aišku, gali pasitaikyti gyvenime, tuomet jam reikėtų pasitarti su žmogumi, kuris galėtų patarti žmogui kaip elgtis tuo konkrečiu atveju.

Allah Ta'ala žino geriausiai

Muftijus Ebrahim Desa