اعوذ باالله من الشيطن الرجيم        بسم الله الرحمن الرحيم        الحمد لله  رب العالمين .        الرحمن الرحيم .       ملك  يوم الدين .        اياك نعبد و اياك نستعين .        اهدناالصراط المستقيم .       صراط الذين  انعمت عليهم '    غيرالمغضوب عليهم  ولاالضالين
Ieškau Allah prieglobsčio nuo prakeikto šėtono. Vardan Allah, Gailestingojo, Maloningojo. Visa šlove Allah'ui, Visatos Viešpačiui. Gailestingiausiajam, Maloningiausiajam. Teismo Dienos Valdovui. Išties, Tave viena mes garbiname, iš Tavęs mes prašome pagalbos. Išvesk mus į tiesų kelią. Į kelią tų, kuriuos apdovanojai gėrybėmis, o ne tų, kurie nusipelnė Tavo nepasitenkinimo ar paklydo.
 
 
     
 
 

Versija spausdinimui  

KOKIE TURI BŪTI MUSULMONĖS DRABUŽIAI

Žodis "Hidžabas" reiškia specialų musulmonės moters drabužį, kuris turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Šie reikalavimai yra tokie:

1- Drabužiai turi uždengti visą kūną, paliekant atidengtas tik rankas ir veidą (pagal kai kurias Fikh mokyklas).
2- Drabužių medžiaga neturi būti plona, kad nepersimatytų oda.
3- Drabužiai turi būti laisvi, kad nesimatytų kūno formos.
4- Moterų drabužiai neturi būti panašūs į vyrų drabužius.
5- Drabužių dizainas neturi priminti tų drabužių, kuriuos nešioja netikinčios (Kufr) moterys.
6- Drabužių dizainas neturi būti iššaukiantis, kad nepatrauktų žmonių dėmesio.
7- Drabužiai neturi būti nešiojami dėl to, jog suteiktų juos nešiojančiam žmogui reputaciją ar pakeltų jo padėtį visuomenėje.

Visų šių reikalavimų priežastis yra ta, jog apsaugoti moterį nuo geidulingų vyrų žvilgsnių. Moteris turi stengtis nepatraukti į save dėmesio. Vyrui yra leidžiama pažvelgti į moterį, tačiau jam yra draudžiama antrą kartą į ją žiūrėti, nes tai skatina nepadorias mintis.

Islamas saugo ir gina moterų padorumą, būtent dėl to Allah davė žmonėms šiuos įsakymus. Šiais laikais moterys yra išnaudojamos, moterų seksualumas bei visa, kas moteriška yra atvirai vaizduojama reklamose vien tik dėl to, jog patraukti vyrų dėmesį, apeliuoti į jų seksualinius troškimus ir tokiu būdu parduoti produktą. Argi moteris yra iš tiesų laisva mūsų modernioje visuomenėje? Tikriausiai reiktų atsakyti, jog „Ne“. Tai patvirtina nuolatinis spaudos brukimas visokiausių idealios moters standartų: kaip ji turėtų atrodyti, kaip ji turėtų elgtis, kaip ji turėtų mylėtis, kiek ji turėtų uždirbti ir pan. Daugeliui moterų tai varo depresija, nes ne visos toli gražu atitinka tokius standartus. O tai savotiškai įkalina moterį, prikausto ją prie tam tikro etalono. Taigi, ji nėra laisva.

Islamas išlaisvino moteris prieš 1400 metų. Allah Šv.Korane sako, jog moterys turi saugoti savo kuklumą:

"Pasakykite tikinčioms moterims, jog jos nuleistų savo žvilgsnius žemyn ir saugotų savo kuklumą, jos neturi rodyti savo grožio, išskyrus tai, kas natūraliai privalo matytis. (Šv.Koranas, 24:31)

"Pasakykite tikintiems vyrams, jog jie nuleistų savo žvilgsnius žemyn ir saugotų savo kuklumą; to dėka jie bus tyresni ir Dievui viskas yra žinoma, ką jie daro" (Šv.Koranas, 24:30)

                              KODĖL MUSULMONĖS MOTERYS NEŠIOJA HIDŽABĄ

Straipsnį parašė aštuoniolikmetė musulmonė iš Kanados Sumayyah Hussein.

Aš sėdžiu klasėje ir laukiu, kol mokytoja baigs dėstyti pamoką. Nuskambėjus skambučiui, prie manęs prieina mergina su gerai man pažįstama veido išraiška. Ji norėtų paklausti „asmenišką klausimą“...

"Kodėl musulmonės moterys nešioja hidžabą?"

Tai jau ne pirmas tokio pobūdžio klausimas, todėl aš manau, jog nepaisant to, jog šia tema yra labai daug prirašyta visokiausių straipsnių, tačiau vis dėlto to neužtenka. Apie tai reikia nuolatos kalbėti.

Vienas iš pagrindinių dalykų, ką klaidingai galvoja kitų religijų atstovai, jog merginos ir moterys yra verčiamos nešioti hidžabą.

Sumayya Syed, 16 metų mergina sako, jog tėvų noras čia niekuo dėtas. Tiesą sakant, ji stebina daugelį žmonių sakydama, jog hidžabą turėtų nešioti kiekviena moteris. Kodėl?

Syed sako, jog jeigu moters kūnas būtų uždengtas, tuomet vyrai turėtų spręsti apie moterį pagal jos protą, atsižvelgdami į jos asmenybę, charakterį, moralę ir t.t. "Aš visiems sakau, jog hidžabas nėra privalomas dalykas, bet tai yra Kūrėjo duota teisė moterims. Jis man naudingas, tai kodėl gi jo nenešioti? Hidžabas yra tai, ko kiekviena moteris turėtų norėti“. Sakysite, jog vyrai gali spręsti apie moteris pagal jų protą bei asmenybę net ir tuomet, kai jos neužsidengusios savo kūno? Na, tai įmanoma, tačiau, mielos moterys, pasiklauskite vyrų, ar tikrai jie jau taip sąžiningai neatkreipia dėmesio į jūsų kūną? Būkite atviros sau, ir prisipažinkite, jog jūsų kūnas, jūsų seksualumas tikrai labai rūpi vyrams.

Kiti žmonės domisi, ar moterims reikia nešioti hidžabą visur, t.y namuose, miegant, duše ir pan. Iš tiesų ne. Moterims reikia užsidengti savo kūną tik prieš tuos vyrus, kurie nėra jos giminaičiai (t.y. ne tėvas, ne brolis, ne dėdė ir pan.), tam, kad apsisaugoti nuo netinkamų veiksmų ar minčių, kurie gali kilti vyrams.

Taipogi yra manoma, jog tos moterys, kurios nešioja hidžabą, yra imigrantės, kurios nemoka anglų kalbos ir yra visiškai atsilikusios nuo gyvenimo. Būtent dėl to į jas yra žiūrima kaip į „antrarūšes“.

Tačiau daugelis apklaustų moterų patikino, jog yra daugybė privalumų, kuriuos teikia hidžabas. Tai ir kuklumas, ir pagarba sau ir kitiems, ir pasitikėjimas savimi, nes nereikia nuolatos galvoti, kuri lašinių „rinkė“ išvirtusi, nereikia jaudintis, kad tave mintyse nurenginėja vaikinai, esi laisva, nes nepasiduodi tam „Kosmopolitan“ žurnalo kuriamam „manekenės“ įvaizdžiui.

Laikui einant, žmonės pažįsta tave tokią, kokia tu esi, ir nebekreipia dėmesio į hidžabą. Jie vertina tavo protą, tavo charakterį, o ne tavo grožį ir tavo drabužius. Hidžabas apsaugo tave nuo pinklių, į kurias papuola beveik kiekviena mergina. Ne paslaptis, jog kai kurios merginos paaukoja skanesni kąsnį tam, kad nusipirktų madingus batus ar drabužį, kuris viso labo po keleto metų tampa skuduras, tinkamas tik grindims plauti. Nešiojant hidžabą tu parodai, jog tavo siela yra laisva. Tu nepriklausai nuo mados. Tavęs negundo spaudoje reklamuojami dalykai: „pirkite tą, pirkite aną...“ Savo pinigus, laiką ir energiją skiri rimtiems dalykams. Tau nereikia rūpintis , kad neturi kokio nors drabužio, kuris padaro tave „kietą“. Hidžabas parodo, kas yra tavo tikrieji draugai.

Rūbą galima pakeisti, tačiau savo asmenybės, savo charakterio – ne. Todėl nešiojant hidžabą, labai greitai galima atskirti, kas yra tavo tikrieji draugai. Tie, kurie vertina tave pagal tavo išvaizdą, greit nuo tavęs nusisuks, tačiau tik tikrieji draugai, kuriems rūpi tu pati išliks su tavimi."

Hidžabas taipogi yra tarsi ženklas, jog moteris yra musulmonė. Jai nereikia apie tai sakyti.

Tačiau, nešiojant hidžabą iškyla ir tam tikrų sunkumų. Ne kartą seserys turi pakelti pašaipius ir žeminančius žvilgsnius, arba šlykščius komentarus. Būna, jog seserys yra apmėtomos, ar apspjaunamos. Kiek žmonių, tiek ir nuomonių.

Daugelis mano, jog kuo daugiau moteris užsidengia savo kūno, tuo mažiau laisvės ji turi. Tačiau, pagal islamišką tradiciją, viskas yra atvirkščiai. Kuo labiau ji atsidengia, tuo labiau pažeidžiama ji yra, ir kuo labiau užsidengia, tuo didesnę vyrų pagarbą ji pelno.

Musulmonės moterys nesupranta, apie kokią laisvę kalba vakarietės. Joms taipogi neaišku, kodėl savo krūtų demonstravimas yra laisvės ir lygių galimybių išraiška? Žmonės turėtų suprasti, jog vyrai ir moterys yra lygūs ne savo kūno demonstravime, bet savo teisėmis. Tai, jog nusivilksite savo palaidinę ir pasišvaistysite krūtimis dar nereiškia, jog esate lygios su vyrais, o kūno užsidengimas dar nereiškia, kad automatiškai jūs esate prispausta ir užguita.

Yra ir tokių musulmonių, kurios nenešioja hidžabo, tačiau pritaria hidžabo idėjai ir labai gerbia tas seseris, kurios jį nešioja. Tačiau nereikia pamiršti, jog hidžabo nešiojimas nereiškia, jog tokia sesuo turi būti automatiškai gerbiama. Sesuo turi stengtis padoriai elgtis, gerbti save ir kitus, įrodyti savo proto sugebėjimus ir t.t. taigi, drabužiai negarantuoja automatiškos pagarbos musulmonei, jeigu jos elgesys yra iššaukiantis ir amoralus. Iš tiesų vidinis drovumas yra daug svarbiau nei išorinis drovumo demonstravimas. Sesers hidžabas neteks jokios prasmės, jeigu ji elgsis nepadoriai, neturės drovumo. Apskritai, hidžabas – tai vidinės drovos ir tikėjimo Dievu išraiška.

Žmonėms kyla daug klausimų, kodėl nors tiek vyrai, ir tiek moterys yra skatinami pasišvęsti Dievui, būti moraliais ir droviais, tačiau tik moterims yra liepta užsidengti kūną. Apskritai, vyksta labai daug diskusijų, ar hidžabas iš tiesų išlaisvina ar suvaržo moterį, tačiau, Vakaruose atlikta statistika rodo, jog vyrai ir moterys yra traktuojami labai skirtingai.

Kalifornijos Universiteto iniciatyva atlikta statistinė apklausa patvirtina, jog spaudoje esančiose nuotraukose yra rodomi vyrų veidai ir moterų kūnai. Išanalizavus nuotraukas pastebėta, jog mažiau negu pusė nuotraukos (apie 45%) vaizdavo moters veidą, tačiau vyrų nuotraukose veidas užėmė du trečdalius (65%) visos nuotraukos.

Taipogi buvo atlikta apklausa viename koledže. Buvo apklausta 40 studentų vaikinų ir 40 studenčių merginų. Studentams buvo liepta nupaišyti vyrą arba moterį, atskleidžiant jo charakterį. Tyrimo išvados skelbia, jog vyrai piešiniuose yra vaizduojami labai ryškių veido bruožų, tačiau nupieštos moterys yra daugiau kūnas, kuris turi labai nežymų veidą, arba kitais atvejais veidas yra beveik be bruožų.

Taigi, nereikia stebėtis šio tyrimo rezultatais, nes moterys pačios apnuogina ir demonstruoja savo kūną. Todėl, mielos moterys, nesistebėkite, kodėl vyrai jūsų nesupranta, kodėl jiems rūpi tik seksas, seksas ir seksas, kodėl į Jus žiūri, kaip į sekso objektą, o ne kaip į žmogų, nepasiūlo šilumos ir supratimo.

 
Atgal