اعوذ باالله من الشيطن الرجيم        بسم الله الرحمن الرحيم        الحمد لله  رب العالمين .        الرحمن الرحيم .       ملك  يوم الدين .        اياك نعبد و اياك نستعين .        اهدناالصراط المستقيم .       صراط الذين  انعمت عليهم '    غيرالمغضوب عليهم  ولاالضالين
Ieškau Allah prieglobsčio nuo prakeikto šėtono. Vardan Allah, Gailestingojo, Maloningojo. Visa šlove Allah'ui, Visatos Viešpačiui. Gailestingiausiajam, Maloningiausiajam. Teismo Dienos Valdovui. Išties, Tave viena mes garbiname, iš Tavęs mes prašome pagalbos. Išvesk mus į tiesų kelią. Į kelią tų, kuriuos apdovanojai gėrybėmis, o ne tų, kurie nusipelnė Tavo nepasitenkinimo ar paklydo.
 
 
     
 
 

Versija spausdinimui  

KĄ PATARTI SESERIMS, KURIOS NETINKAMAI RENGIASI

Taigi, seserys, dabar pakalbėkime apie tas seseris, kurios neužsidengia savo kūno taip, kaip to reikalauja Islamas. Ką mes turėtume joms pasakyti. Tegul joms pataria jų tėvai, arba jų broliai, arba jų globėjai (t.y. jų vyrai) arba pats imamas ir nešnekėkite blogai apie tokias seseris. Seserys, matydamos vieną iš seserų, kuri netinkamai apsirengusi, neužsipulkite jos. Gražiai su ja kalbėkite, pakvieskite ją pas save į namus. Nepradėkite ant jos šaukti mečetėje: „Oi, tu ne taip apsirengusi, ateik pas mane į namus, aš tau duosiu gražių drabužių“. Ne, seserys, tai labai netinkamas būdas taip kalbėti. Nieko jai nesakykite. Maloniai su ja bendraukite ir net niekuo neužsiminkite jai šiuo klausimu. Pakvieskite ją į namus, galite ir kitų seserų pasikviesti, parodykite jai filmų apie musulmones seseris. Ji pamatys, kaip jūs rengiatės, ji pamatys, kaip jūs elgiatės, gal būt, ji ir pati pradės panašiai elgtis. Taigi, būkite kantrios, nes jos yra jūsų seserys. Nenuvykite jų į šoną, nes jeigu jas nuvysite, kur gi joms reiks eiti? Jos nueis tiesiai pas Kufar. Taigi, nesielkite taip, in-shaallah ir būkite kantrios.

                      PASITARIMAS SU ŽMONA DĖL PLANŲ AR VEIKSMŲ

 Daugelis iš jūsų gali paklausti: „Tai, jog Pranašas pasakė, jog vyras neprivalo pasitarti su savo žmona prieš vesdamas kitą moterį, ar tai nėra tam tikra pirmos žmonos apgaulė?“ Ne, mielos seserys, tai nėra apgaulė. Leiskite man dar kartą pasikartoti. Tai yra laikoma mustahabah (pageidautina), tačiau nėra wadžib (privaloma). Tai liečia ne tik norą vesti antrą žmoną, bet ir apskritai, kaip jis leidžia pinigus, laiką, ar jam važiuoti į hadžą, ar jam eiti mokytis į universitetą ir t.t. Prieš bet kokį veiksmą reiktų pasimelsti Ištakharą ir pasitarti su savo žmona, tačiau tai nereiškia, jog jam tai privaloma elgtis. Ir aš sakau jums gryną tiesą, seserys, jeigu jūs elgsitės taip, kaip Pranašas jums liepė, tai tikrai yra beveik garantuojama, jog jūsų vyras su jumis pasitars. Tačiau, seserys, jeigu jūs labai negražiai kalbate, piktžodžiaujate, keikiatės, baratės, gąsdinate ir t.t. ar iš tiesų tikitės, jog jūsų vyras jums pasakys jums savo planus, idant jūs galėtumėte paspęsti jam pinkles? Tikrai jau ne. Taigi, seserys, labai gerai apie tai pagalvokite ir bijokite Allah subhanna wa taallah ir visuomet galvokite pozityviai. Niekuomet negalvokite negatyviai. Nešvaistykite laiko galvodamos, ką gi jūsų vyras ketina daryti. Jis darys tai, ką manys esant tinkamu. Tai jau jo pasirinkimas ir jo sprendimas. Rūpinkitės savo reikalais ir savo teisėmis, ir Allah subhanna wa taaalah jums duos tai, kas geriausia, in-shaallah.

 
Atgal