Muharam mėnuo
Muharam mėnesį yra paminimas Hazrat Imam Hussain, Šventojo Pranašo anūko, nukankinimas. Šis minėjimas prasideda pirmą Muharam dieną ir tęsiasi 10 dienų iki 10-tos Muharam mėnesio dienos. Muharam yra pirmasis islamo kalendoriaus mėnuo.
Muharam mėnesį, kelionės metu, Hazrat Imam Hussain, jo šeimos nariai ir jo pasekėjai buvo apsupti to meto musulmonų vadovo Yazid pajėgų. Per šią apsiaustį jie buvo atskirti nuo maisto ir vandens, ir daugelis iš jų mirė. Incidentas įvyko vietoje, vadinamoje Karbala, Irake, 61 metais po Hidžros. Šis ginčas įvyko dėl musulmonų nesutarimų dėl to, kas taps įpėdiniu po Hazrato Ali, ketvirtojo kalifo, mirties.
Kai kurios musulmonų sektos per susirinkimus sako kalbas apie Karbalos įvykius ir apie kankinių gyvenimus. Tačiau šiitai šią šventę pažymi kitaip. Kai ateina Muharam mėnuo, pirmasis musulmoniškų metų mėnuo, jie apsivelka juodus drabužius, kadangi juoda spalva simbolizuoja gedulą. Šiitų susirinkimai (Majalis) vyksta kasdien pirmas devynias dienas, kur šiitų skelbėjai smulkiai pasakoja apie Hazrat Imam Hussain ir jo bendraminčių nukankinimo detales. 10-tą Muharam mėnesio dieną vyksta didžiulės procesijos, ir gatvėse eina pasekėjų paradas, nešamos vėliavos, bei Hazrat Imam Hussain ir jo žmonių, kurie žuvo Karbaloje, mauzoliejų modeliai. Jie demonstruoja jų vargus ir kančias, plakdamiesi iki žaizdų savo kūnus aštriomis metalinėmis grandinėmis ir peiliais. Tai daroma nukankintųjų kančių pavaizdavimui. Tai yra liūdna proga, ir kiekvienas šioje procesijoje gieda „Ya Hussain“, garsiai ir verksmingai dejuodamas. Taip pat šioje procesijoje visada dalyvauja baltas, gražiai išpuoštas žirgas, simbolizuojantis nebeesantį raitelį po Hazrat Imam Hussain nukankinimo.
Per šias pirmas dešimt Muharam mėnesio dienų šiitų bendruomenė pastato laikinus gėrimo postus, kur visiems nemokamai dalinamas vanduo ir sultys.