Logo

Laila-tul-Kadr –

Laila-tul-Kadr – Didybės naktis

Ši palaiminta naktis taip pat vadinama Galybės naktimi. Tai ypatinga Šv. Ramadano mėnesio naktis, kai pirmą kartą buvo pradėtas skelbti Šventasis Koranas. Šventasis Koranas skelbia:
“Ramadano mėnuo yra mėnuo, kai buvo pradėtas skelbti Šventasis Koranas, Knyga, kuri yra žmonijos vadovas ir įrodo dievybės ir vadovavimo ženklus, kurie atskiria tiesą nuo netiesos…” (2:186)

Pirmosios Šv. Korano eilės, kurios buvo apreikštos Pranašui Muhamedui, yra tokios:
“Skaitykite Jūsų Viešpaties, kuris viską sukūrė, vardan. Jis sukūrė žmogų iš kraujo krešulio. Skaitykite, Jūsų Viešpats yra Dosniausias, Tas kuris išmokė rašto žmogų, kuris jo nežinojo” (t.y. kuris buvo beraštis) (96:2.6).

Šventasis Pranašas tuo metu buvo keturiasdešimties metų.

Šventasis Koranas teigia, jog ši Apreiškimo naktis yra vertingesnė negu tūkstančiai mėnesių. 97-oje suroje rašoma:
“Alacho Maloningojo Gailestingojo vardu. Nėra abejonių, Mes atsiuntėme Šv. Koraną šventosios Laila-tul-Kadr metu.”
Šią naktį Viešpaties įsakymu nusileidžia angelai ir dvasios, ir visą naktį iki pat aušros viešpatauja taika.

Šventasis Pranašas paskelbė:
 “Ieškokite šios Didybės Nakties tarp paskutinių dešimties Ramadano mėnesio dienų.”
Tiesą sakant, visas Šv. Ramadano mėnuo yra dvasinio tobulėjimo laikotarpis, kai tikintieji atsiduoda savo silpnybių mažinimui, maldoms, Šventojo Korano skaitymui/deklamavimui ir Allaho garbinimui, taip pat labdarai ir geranoriškumui, bet per paskutines dešimt dienų jie stengiasi daugiau atsidėti Visagalio Dievo garbinimui ir gerų poelgių darymui.

Tikintieji renkasi mečetėse daugybei maldų ir praleidžia šias naktis garbindami Allahą, prašydami atleidimo dėl jų trūkumų bei nuodėmių ir ieško Palaimintosios Nakties, kurios metu, kaip yra tikima, Dievas išklauso visas maldas.

Tie, kurie gali skirti visą laiką Allaho garbinimui, dešimt dienų praleidžia mečetėje. Šis garbinimas vadinamas I’tikaf arba Atsiskyrimas. Dieną jie pasninkauja ir garbina Allahą, savanoriškai kartodami maldas ir studijuodami Šventąjį Koraną dieną ir naktį, papildomai prie bendrų maldų, kurios yra skaitomos su kongregacija. Maistas ir kiti gyvybiškai svarbūs dalykai jiems yra tiekiami visą tą laiką, kol jie lieka mečetėje, tiems, kurie negali pasilikti mečetėje naktį, išskyrus privalomą religinių apeigų laiką.

Pilnai paaukodami savo laiką Alacho garbinimui ir melsdamiesi šios palaimingos nakties metu, jie tikisi gauti dieviškąsias malones ir palaiminimus.
Šventasis Pranašas buvo labai smulkmeniškas šiuo atžvilgiu. Pasakojama, kad kai prasidėdavo paskutinės dešimt Ramadano dienų, jis nemiegodavo visą naktį ir būdavo visiškai pasinėręs į maldas.

Aiša, Šventojo Pranašo žmona, kartą paklausė jo: “Alacho pasiuntiny, pasakyk man, jei aš sužinočiau, kurią naktį visos maldos yra išgirstamos, kaip aš turėčiau per ją melstis?” Jis atsakė: “Melski: ‘Alache, Tu esi labiausiai Atleidžiantis ir mylintis atleidimą, atleiski man’” (Tirmidhi).

Atnaujinta: 04 October 2024
Copyright © 1996 - 2024 Islamas.lt. Kopijuoti ir platinti www.islamas.lt skelbiamą informaciją be autorių sutikimo draudžiama. | Apie Mus | | Prisidėk! |